Se afișează postările cu eticheta Vechituri. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Vechituri. Afișați toate postările

joi, 11 august 2011

I couldn't help it



Din vremurile fara youtube, fara facebook, fara griji. Una din cele mai frumoase melodii ale celei perioade.

marți, 24 mai 2011

Happy Birthday, Bob !



... si multumesc ca mi-ai fost mai aproape decat ai sa stii vreodata.

marți, 10 mai 2011

(re)Descoperit

Adrian Berinde - Dezertor

joi, 16 decembrie 2010

De iarna

Tot auzeam ca prin tara s-a asternut deja zapada si ii invidiam pe prietenii mei din alte orase. Iar acum ninge peste Bucuresti de ti-e mai mare dragul. Visez la un Craciun alb si linistit, caci numai liniste n-am prea avut anul asta. Si o parte din mine inca il mai asteapta pe Mos Craciun. Obisnuia sa vina noaptea. 

luni, 6 decembrie 2010

Amintiri din alta viata




19 ani, un milion de vise and not a single care in the world. Categoric a fost intr-o alta viata, altfel nu se explica.
Am pierdut originalele la plecarea din camin odata cu sfarsitul studentiei. Nu stiu prin ce minune am gasit filmul pe acasa. Ce bine ca tehnlogia stie sa salveze amintiri !

vineri, 12 noiembrie 2010

Equilibrum

Si totusi viata e frumoasa, cu toate ale ei. Push it down and go on!

marți, 28 septembrie 2010

Shall we dance?



Zau ca am incercat, dar nu pot descrie asta. Enjoy!

marți, 21 septembrie 2010

Punk !

Sometimes my dark side comes to light.

miercuri, 25 august 2010

La poli opusi



this is what PERFECTION sounds like

marți, 3 august 2010

Zbor de Metal


Hei, ia te uita! Vechea mea caseta cu Black Album - printre primele cumparate, ever (CD-urile de-abia se inventasera si mai aveau sa treaca ani buni pana sa ne acapareze rafturile). Coperta neagra, cu sarpe negru, pe care scria, (scandalos!) tot cu negru: METALLICA. Rulata si derulata de n ori, unde n tinde la infinit. Vestigiu din copilarie si o ora de rock cat pentru toata viata. Promit sa mai si scriu ceva, dar deocamdata lasati-ma sa ascult Black Album. A, si La Multi Ani, James, my friend! My friend of misery!


luni, 26 iulie 2010

duminică, 23 mai 2010

The Golden Five

Leapsa de la Garm - Top Five Oldies. Nimic mai frumos. Ce-au facut oamenii astia la vremea lor se cheama istorie. Enjoy.

5. Elvis - Always On My Mind




4. Pink Floyd - Wish You Were Here



3. Bob Dylan - Mr. Tambourine Man



2. Rolling Stones - Wild Horses



1. Doru Stanculescu - Ai Hai (cea mai frumoasa melodie din tot folkul romanesc).





Si leapsa merge la grupa mica, Sarah.

miercuri, 5 mai 2010

Now this is heartbreaking



Exista pentru fiecare, undeva, o Jersey Girl.

miercuri, 31 martie 2010

9:17 pm



You're so awfully right, Bob!


duminică, 7 martie 2010

marți, 16 februarie 2010

In zori


vineri, 20 noiembrie 2009

Candva, intr-un regat indepartat


www.aviatori.ro

joi, 12 noiembrie 2009

miercuri, 4 noiembrie 2009

... si eroii tacuti



Silencio, he oído una voz
es posible que alguien se acuerde de mí !

duminică, 25 octombrie 2009

Heading back to Santa Fe




In 1990 Jon Bon Jovi realiza, in opinia mea, cel mai valoros produs muzical al carierei sale - albumul solo "Blaze of Glory". Acesta s-a vrut de fapt a fi coloana sonora a westernului Young Guns II (care nu a inregistrat un prea mare succes, dar a beneficiat de o distributie fantastica: Charlie Sheen, Emilio Estevez, Kiefer Sutherland, Lou Diamond Phillips, Christian Slater) si a fost inspirat de viata legendarului pistolar cunoscut, la vremea lui, sub numele de Billy "The Kid". Mari muzicieni precum Jeff Beck si Elton John au contribuit si ei la acest disc, rezultand, asa cum ziceam, un produs de calitate. Iar "Santa Fe" este una din piesele cele mai incarcate emotional. Preferata mea.