Se afișează postările cu eticheta Vechituri. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Vechituri. Afișați toate postările
joi, 11 august 2011
I couldn't help it
Din vremurile fara youtube, fara facebook, fara griji. Una din cele mai frumoase melodii ale celei perioade.
marți, 24 mai 2011
Happy Birthday, Bob !
... si multumesc ca mi-ai fost mai aproape decat ai sa stii vreodata.
Etichete:
De vazut intr-o viata,
Jurnal,
Vechituri
marți, 10 mai 2011
joi, 16 decembrie 2010
De iarna
Tot auzeam ca prin tara s-a asternut deja zapada si ii invidiam pe prietenii mei din alte orase. Iar acum ninge peste Bucuresti de ti-e mai mare dragul. Visez la un Craciun alb si linistit, caci numai liniste n-am prea avut anul asta. Si o parte din mine inca il mai asteapta pe Mos Craciun. Obisnuia sa vina noaptea.
luni, 6 decembrie 2010
Amintiri din alta viata
19 ani, un milion de vise and not a single care in the world. Categoric a fost intr-o alta viata, altfel nu se explica.
Am pierdut originalele la plecarea din camin odata cu sfarsitul studentiei. Nu stiu prin ce minune am gasit filmul pe acasa. Ce bine ca tehnlogia stie sa salveze amintiri !
vineri, 12 noiembrie 2010
Equilibrum
Si totusi viata e frumoasa, cu toate ale ei. Push it down and go on!
Etichete:
De vazut intr-o viata,
Jurnal,
Snapshots,
Vechituri
marți, 28 septembrie 2010
Shall we dance?
Zau ca am incercat, dar nu pot descrie asta. Enjoy!
Etichete:
De vazut intr-o viata,
Vechituri
marți, 21 septembrie 2010
miercuri, 25 august 2010
marți, 3 august 2010
Zbor de Metal
Hei, ia te uita! Vechea mea caseta cu Black Album - printre primele cumparate, ever (CD-urile de-abia se inventasera si mai aveau sa treaca ani buni pana sa ne acapareze rafturile). Coperta neagra, cu sarpe negru, pe care scria, (scandalos!) tot cu negru: METALLICA. Rulata si derulata de n ori, unde n tinde la infinit. Vestigiu din copilarie si o ora de rock cat pentru toata viata. Promit sa mai si scriu ceva, dar deocamdata lasati-ma sa ascult Black Album. A, si La Multi Ani, James, my friend! My friend of misery!
luni, 26 iulie 2010
duminică, 23 mai 2010
The Golden Five
Leapsa de la Garm - Top Five Oldies. Nimic mai frumos. Ce-au facut oamenii astia la vremea lor se cheama istorie. Enjoy.
5. Elvis - Always On My Mind
4. Pink Floyd - Wish You Were Here
3. Bob Dylan - Mr. Tambourine Man
2. Rolling Stones - Wild Horses
1. Doru Stanculescu - Ai Hai (cea mai frumoasa melodie din tot folkul romanesc).
Si leapsa merge la grupa mica, Sarah.
5. Elvis - Always On My Mind
4. Pink Floyd - Wish You Were Here
3. Bob Dylan - Mr. Tambourine Man
2. Rolling Stones - Wild Horses
1. Doru Stanculescu - Ai Hai (cea mai frumoasa melodie din tot folkul romanesc).
Si leapsa merge la grupa mica, Sarah.
miercuri, 5 mai 2010
miercuri, 31 martie 2010
duminică, 7 martie 2010
marți, 16 februarie 2010
vineri, 20 noiembrie 2009
joi, 12 noiembrie 2009
miercuri, 4 noiembrie 2009
duminică, 25 octombrie 2009
Heading back to Santa Fe
In 1990 Jon Bon Jovi realiza, in opinia mea, cel mai valoros produs muzical al carierei sale - albumul solo "Blaze of Glory". Acesta s-a vrut de fapt a fi coloana sonora a westernului Young Guns II (care nu a inregistrat un prea mare succes, dar a beneficiat de o distributie fantastica: Charlie Sheen, Emilio Estevez, Kiefer Sutherland, Lou Diamond Phillips, Christian Slater) si a fost inspirat de viata legendarului pistolar cunoscut, la vremea lui, sub numele de Billy "The Kid". Mari muzicieni precum Jeff Beck si Elton John au contribuit si ei la acest disc, rezultand, asa cum ziceam, un produs de calitate. Iar "Santa Fe" este una din piesele cele mai incarcate emotional. Preferata mea.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)


